نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » دین و مذهب » سید حسن آقامیری کیست

سید حسن آقامیری کیست

سید حسن آقامیری کیست

امروزه شبکه های اجتماعی به خصوص نوع موبایلی آن سعی در ایفای نقش جایگزین برای ارتباطات چهره به چهره را دارند. رسانه هایی که بر خلاف بسیاری از رسانه های جمعی دیگر، حس آزادی و فعالیت بیشتری را در مخاطب ایجاد می کنند. این شبکه ها اما، مدتی است که محملی شده اند برای انتشار سخنانی خاص با رنگ و بوی دینی. سخنانی که به صورت پادکست و با میکس و مونتاژی نسبتا مناسب به برخی از موضوعات فرهنگی و اجتماعی می پردازد. هدف نیز ارائه چهره رحمانی دین در راستای تبلیغ آن و جذب جوانان است.

پیشتاز این حرکت شخصی است به نام «سید حسن آقامیری» که کلیپ های او با توجه به غیر عادی  بودن صحبت های وی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است . آقامیری را می توان از جمله  اشخاصی دانست که به اصطلاح در راستای جذب جوانان اقدام به ارائه برداشتی متفاوت از دین کرده است اما…

سید حسن آقامیری در یکی از آخرین کلیپ هایی که توسط اطرافیانش در شبکه های اجتماعی پخش شده است ، می گویند: همه انسانها به بهشت خواهند رفت و اصولا مقصد نهایی انسان بهشت است. ایشان جهنم را به بیمارستانی در مسیر بهشت تشبیه می کنند. به نظر ایشان فرد گناهکار مجرم نیست، بلکه بیماری است که برای استفاده از نعمتهای بهشت، نیازمند درمان است و این درمان در جهنم صورت خواهد گرفت. بر همین اساس است که آنان جهنم را نشانه ای از رحمت خداوند می شمارند؛ نه خشم و غضبش.

حال سوال اینجاست که با این بیان، آن دسته از آیات قرآن کریم که بر خلود برخی از گناهکاران در آتش دوزخ تاکید دارند چگونه تفسیر خواهند شد؟ آیات ۲۹ سوره نحل، ۱۰ سوره تغابن، ۱۷ سوره حشر، ۲۳ سوره جن و بسیاری دیگر از آیات قرآن کریم موید این مطلب است.

به علاوه در برخی آیات، بر ملعون بودن این گناهکاران از طرف خداوند و معذب بودن آنان در آتش تاکید شده است. خداوند در آیه ۶۸ سوره توبه می فرماید: {وَعَدَ الله الْمُنَافِقِینَ وَالْمُنَافِقَاتِ وَالْکُفَّارَ نَارَ جَهَنَّمَ خَالِدِینَ فِیهَا هِیَ حَسْبُهُمْ وَلَعَنَهُمُ اللّهُ وَلَهُمْ عَذَابٌ مُّقِیمٌ}، (خداوند به مردان و زنان منافق و کافران، آتش جهنم را وعده داده است که در آن جاودانه اند، آن آتش براى ایشان کافى است و خدا لعنتشان کرده و براى آنان عذابى پایدار است).

هدف از تاکید خداوند بر عذاب در این آیه چیست؟ چگونه می توان لعن خداوند را با رحمت او یکسان دانست؟ چرا خداوند در هیچ یک از این آیات سخنی از مداوا و درمان به میان نیاورده است و صراحتا بر عذاب تاکید کرده است؟

و یا در آیه ۴۳ سوره الرحمن می فرماید: {هَذِهِ جَهَنَّمُ الَّتِی یُکَذِّبُ بِهَا الْمُجْرِمُونَ}، (این است همان جهنمى که تبهکاران آن را دروغ مى خواندند).

در این آیه نیز مشهود است که خداوند گناهکاران را مجرم و تبهکار می داند و نه بیمار. آیا خداوند نمی خواست واقعیت جهنم را بیان کند و یا نمی توانست؟ سوالی که پیش می آید این است که آیا این گونه از سخنان اجتهاد در مقابل نص قرآن کریم نیست؟ آیا همان تکذیب جهنم نمی باشد؟

سوال دیگر اینکه اگر بگوییم مقصد همگان بهشت است و خداوند متعال، جهنم را تنها به عنوان یک مرکز برای معالجه بیماران و نه جایگاه عذاب خلق کرده است، پس هدف از آزمایش بندگان در دنیا چه خواهد بود؟ آیا صحیح است که بگوییم خداوند بندگان خود را با سخت ترین ابتلائات و امتحانات می آزماید و سپس همگان را، با هر عملکردی، در بهشت مستقر می فرماید؟ آیا این سخن حکمت خداوند متعال را زیر سوال نمی برد؟ آیا این اهانت به ذات باری تعالی نیست؟

یکی دیگر از اعتقادات سید حسن آقا میری، مربوط به نوع عذاب گناهکاران است. وی در این زمینه قائلند که خداوند مهربان تر از آن است که بندگان خود را در آتش بیفکند و یا معجونی از چرک و خون به آنان بخوراند. آنان معتقدند که بیان این مسائل سبب می شود که نوعی ذهنیت منفی نسبت به خداوند در ذهن مخاطب ایجاد شده و وی را به دین گریزی تشویق نماید. وی در ادامه می گوید: خداوند بندگانش را خلق نکرده است که آنان را در آتش بیندازد و از صدای عذاب کشیدن آنان لذت ببرد، اینکه بگوییم خداوند بندگانش را مدتی در این دنیا قرار داده و سپس ده ها برابر در قیامت عذاب خواهد کرد و چرک و خون به خوردشان خواهد داد، تهمتی ناروا به خداوند است. این سخنان را کسانی می گویند که قصد دارند از دین برای خود دکانی باز کنند.

این سخنان اگرچه ظاهری بسیار زیبا و عاطفی دارند، اما نمی توان به صرف زیبایی آنان را پذیرفت. وقتی آیات قرآن کریم را در مقابل خود قرار می دهیم مشاهده می کنیم که در بسیاری از آیات بر عذاب گناهکاران تاکید شده است، چنانچه در بالا نیز به برخی از آنان اشاره کردیم، اما آیا صراحتا به نوع خاصی از عذاب اشاره شده است؟

در بسیاری از آیات قرآن کریم هرجا سخن از جهنم به میان می آید، قید آتش نیز ذکر می شود؛ آیات ۳۵ و ۸۱ سوره توبه، ۱۳ سوره طور، ۳۶ سوره فاطر، ۷۲ سوره جن و بسیاری دیگر از آیات قرآن کریم از این گونه اند. ضمن اینکه در برخی دیگر از آیات، عذاب الهی صرفا به عنوان آتش مورد اشاره قرار داده شده است.

به عنوان مثال خداوند در دو آیه پایانی سوره بلد می فرماید: {وَالَّذِینَ کَفَرُوا بِآیَاتِنَا هُمْ أَصْحَابُ الْمَشْأَمَهِQ عَلَیْهِمْ نَارٌ مُّؤْصَدَهٌ}، (و کسانى که به انکار نشانه هاى ما پرداخته اند آنان شومند، بر آنان آتشى سرپوشیده احاطه دارد).

و یا در آیه ۶ سوره همزه، دوزخ را آتش بر افروخته الهی عنوان می کند.

در برخی دیگر از آیات قرآن کریم به صراحت، انواع دیگری از عذاب مورد اشاره قرار گرفته است. به عنوان مثال در آیات ۱۶ و ۱۷ سوره ابراهیم، نوشاندن آب چرکین به اهل جهنم مورد اشاره قرار گرفته است:

{مِّن وَرَآئِهِ جَهَنَّمُ وَیُسْقَى مِن مَّاء صَدِیدٍیَتَجَرَّعُهُ وَلاَ یَکَادُ یُسِیغُهُ وَیَأْتِیهِ الْمَوْتُ مِن کُلِّ مَکَانٍ وَمَا هُوَ بِمَیِّتٍ وَمِن وَرَآئِهِ عَذَابٌ غَلِیظٌ}، (دوزخ پیش روى اوست و به او آبى چرکین نوشانده مى شود، آن را جرعه جرعه می نوشد و نمى تواند آن را فرو برد و مرگ از هر جانبى به سویش مى آید؛ ولى نمى میرد و عذابى سنگین به دنبال دارد).

کاملا مشخص است که در آیات فوق، نوشاندن آب چرکین به اهل جهنم مورد تاکید قرآن کریم قرار گرفته است و علاوه بر آن بیان شده است که عذابی دردناک تر در انتظار دوزخیان است.

حال آیا سخنان ایشان در مقام انکار آیات صریح قرآن کریم نیست؟ آیا این سخنان مصداق بارز آیه ۱۵۰ سوره نساء نمی باشند که می فرماید: (کسانى که به خدا و پیامبرانش کفر مى ورزند و مى خواهند میان خدا و پیامبران او جدایى اندازند و مى‏ گویند ما به بعضى ایمان داریم و بعضى را انکار مى کنیم و مى خواهند میان این دو، راهى براى خود اختیار کنند).

آیا بیان یک سویه صفات خداوند متعال و ذکر صفات رحمانی ذات باری تعالی، بدون عنوان کردن صفات قهر و غلبه اش، مصداق بسیط و ناتوان جلوه دادن ذات الهی نخواهد بود. آیا این گونه از گفتار افراد بشر را نسبت به گناه جری و بی پروا نساخته و سبب ترویج اباحه گری دینی نخواهد شد؟

بهتر است این افراد برای تبلیغ دین به جای ارائه برداشتهای شخصی خود، به نص قرآن کریم و قول و فعل معصومین(ع) مراجعه کرده و دین را همانگونه که هست معرفی کنند؛ نه آنگونه که خود صلاح می دانند.لازم به ذکر است این قبیل شبهات را سالها پیش استاد شهید مطهری در کتاب عدل الهی (بخش هفتم مجازات های اخروی) پاسخ داده اند.

منبع: faraghlit.com

امتیاز 3.34 ( 32 رای )

تاکنون 62 نظر ثبت شده است.

 1. با سلام
  بنده تازه سخنان آقا میری را گوش کردم به نظرم
  صحبت کردن از گناه باید بر اساس حق الله و حق الناس جداسازی بشه
  مثلا حکم زنا با بد حجابی یکی نیست
  مثلا زنا با یک زن شوهر دار رو خدا چه جوری می بخشه پس تکلیف شوهر زن چه میشه خب خدا که نمی تونه ببخشه یعنی اگه ببخشه عدالت چه میشه
  ولی خب بد حجابی رو پس از توبه می بخشه
  یا قتل نفس باید با رضایت اولیای دم باشه خدا که نمی تونه ببخشه بدون رضایت اولیای دم یعنی عدالتش زیر سوال میره تا نسل های بعدی که از مقتول می خواست به وجود بیاد تکلیفش چه میشه
  خلاصه اینکه این سید اگه موضوعات رو دسته بندی کنه و نصبت به هر موضوع صحبت کنه و مستندات قرانی هر موضوع که در قران هست رو بیاره هم برای خودش خوب است که معلوم میشه درمورد کدام گناه خالدون هست در مورد کدام گناه بخشش ومهربانی خدا
  مثلا اگه حضرت علی رو شهید نمی کردن واجازه حکومت می دادن و در پی آن کل دنیا اصلاح می شد
  چه جوری می شد
  آیا به نظر شما قاتلینش نباید فیها خالدون باشن
  با تشکد

 2. بحث راجع سید اقامیری بسیار طولانی است
  ولی جمع بندی از حرف های او به اینجا میرسد که راه بازگشت هم وجود دارد
  یعنی چهره ای مهربان خدارو نشان میدهد
  اگر قران ۱۰بار گفته جهنم چند برابرش از بازگشت و توبه گفته . از رحمان و رحیم بودن خداهم گفته
  هدف سید اشتی دادن جوانان شیعه با خداست
  نه اینکه از خدا وحشت داشته باشند
  الان متاسفانه عده ای زیادی که غرق گناه شدن با توجه به همین موضوع که جهنم است و اتش است و .. پذیرفتند که جایگاه انها اتش است و همین موضوع باعث شده به توبه فکر نکنند و به گناهانشان ادامه بدن.
  من به شخصه شاهد تاثیر گذاری سخنانشون بر تعدادی زیادی بودم که تغییرات در انها به وجوود امده. به نظر من وظیفه ای روحانی تبلیغ دین به شرط اینکه نفوذ در مردم داشته تا مردم از دین در زندگیشان استفاده کنن و وظیفه ای مهم تر دوستی مردمش با خداست و روحانی باید واسط این رابطه باشد.
  درکل سخنان شما درست است ولی فکر کنم در برداشتتان نسبت به سخنان سید اقامیری کمی دچار اشتباه شدید.
  امیدوارم نقد بنده از نوشته هایتان باعث رنجش شما نشود .
  یا حق.

 3. سلام.بنده سوالم اینه که چرا هر کسی که کمی تفکراتش با شما متفاوت هست رو میخواید تکفیر کنید؟بنده سه سال هست که سخنرانی های ایشون رو گوش میدم و حرف های ایشون رو با سخنان امثال اقای قرائتی میسنجم و میبینم که دقیقا همی ن حرف هارو هم آقای قرائتی در تفسیر سوره یاسین زدند.واقعا براتون متاسفم که با در نظر کرفتن یک تیکه از سخنرانی ایشون دارید ایشون رو نقد میکنید.کسانی مه با شما هم فکر نیستند نه کافرند و نه منافق.بلکه اون ها هم مسلمانند و حق دارند در دین تفقه کنن و بعد نظر بدن.التماس تفکر

 4. همیشه همینطور بوده عده ایی حق گو بوده اند که حرفهای آنها به مذاق خیلی ها خوش نیامده
  حرف حق را باید بر منطق عقل سنجید و پذیرفت لجبازی خوب نیست.

 5. نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ این آیه در مورد کسانی است که به بعضی از پیامبران ایمان می اوردند و به بعضی نه فکر میکنم در مورد آیات قران هم صادق باشه که به بعضی ایمان بیاریم و به بعضی نه.

 6. با سلام . یه جمله ای از سید حسن آقا میری هست که میگه :قرآن کتاب پیشگیری هست نه پیشگویی . بنظرم این جمله ی ایشون جوابی باشه بر این متن طولانی شما

 7. تفسیر از قران تفسیر ظاهری است!اتفاقا ایشون خیلی قشنگ از خدا و دین میگن.چون همه انسان ها به خدا میرسن وبهشت واقعی خداست.خدا یعنی بهشت نه حوری
  قران کتاب خردمندان است.اهل تفکر

 8. بسم الله الرحمن الرحیم
  عرضم به خدمت همه دوستان و اون شخص محترمی که متن بالارو نوشته
  متن رو کامل نخوندم
  هروقت رفتی سراغ قرآن کریم
  اولین جمله که بر زبانت جاری میشه و همان خدای متعال این کار رو برما واجب کرده و خودش به همه ما یاد داده اینه که بگیم بسم الله الرحمن الرحیم
  بارز ترین صفات خداوند رحمن و رحیم هست
  به دعای جوشن کبیر مراجعه کنید
  به تاریخ مراجعه کنید
  همیشه حق تعالی بهانه ای برای بخشیدن داره
  ولی نداریم در تاریخ شب یا روزی که درآن شب خداوند جهنمیان رو عذاب کنه کافران و مشرکان رو بسوزونه و عذاب دردناکی بهشون بده
  ولی شب های پربرکتی در ایام هفته و ماه و سال وجود داره که خداوند درهای رحمتش رو بر بندگانش جدای از کافر و مسلمان و مسیحی و یا هر ادیانی باز میکنه
  سید حسن اقا میری نگفته خداعذاب نمیکنه
  اگرمتوجه شده باشید کاملا واضح هست که عرض کردند در سخنرانی ها و پادکستاشون که مومن اهل تفکره
  فکر کنید
  فکر
  خدا دلش میخواد اون ذات پاکی که به همه ما داده رو حفظ کنیم
  هر کدوممون بشینیم با خودمون و رفتارمون و آیات قرآن فکر کنیم که قابلیت کدوم طرفی شدن رو بیشتر داریم؟
  عذاب یا رحمت؟
  امیدوارم پیروی از افرادی رو نکنید که سالهاست حرفشون مارو از تفکر درمورد خدا منع میکنه
  تفکر کنید حتی اگر نمیتونید افکارتون رو بازگو کنید
  میسپارمتون به همان خدای رحمان و رحیم

 9. سلام
  به نظر بنده هم حرفهای سید قابل قبول و منطقی هست.
  حداقل در مورد من … تونسته منو به خدا نزدیک تر کنه و دلم رو آروم.
  خدا خیرش بده Evil Grin

 10. غلام آن کلماتم که آتش انگیزد نه آب سرد زند در سخن بر آتش تیز

 11. کمی هم در مورد خالدون تحقیق کنیم که به چه حالتی میگن خالدون .عرب هر چیزی را که زود فاسد نمیشود با کلمه خلود وصف میکند.

 12. چو رازها طلبی در میان مستان رو
  که راز را سر سرمست بی‌حیا گوی
  ####

  گر چه وصالش نه به کوشش دهند
  هر قدر ای دل که توانی بکوش
  لطف خدا بیشتر از جرم ماست
  نکته سربسته چه دانی خموش

  اگر دیدیم از سخنی دلمون نرم شد ، دلبری داشت و برقی تو وجودمون زد ، یعنی حقه. چون ما رو بر فطرت خودش آفریده.

 13. منم موافقم اقا میری قصد بدی نداره باهمین حرفایی که شما بد میدونید دل خیییییلی از جونا رو لرزوتده و به خدا نزدیک کرده این چی چرا اینارو نمیبینید؟؟البته که افراد خشن خدای خشنو میخوان شمام نترسید چیزی از خدا کم نمیشه اگه از مهربونیش بگن برامون

 14. ما کافری داریم ک به هیچ خدایی اعتقاد نداره ولی به وقتش ادمه و برای انسانیت قدم برمیداره… انسان نمای ب ظاهر مومنی هم داریم ک ب بهانه ی دین و ایمان و خدای وحشتناک و خشن هزار هزار انسان رو زیر پاش له میکنه.. از عدالت ب دوره ک این انسان نما و اون کافر باهم تو یه جا باشن
  اگه واقعا اتش جهنمی هست نفر اول و اخرش باید شماهایی باشین که به خاطر منافع شخصی و شاید گروهی خودتون یک نفر که میخواد مردمو با خدای حقیقی اشنا کنه میکوبین و ساکتش میکنین.. یک نفر که بیاد و بگه خدا خوبه رئوفه مهربانه میگین کافره کفر میگه.. خدا تو قران میگه یدالله فوق ایدیهم.. شما باید بگی پس خدا مثل ادما دست داره؟؟؟ نکنین این گناها رو اینا جواب پس دادن داره… کدوم انسان بیگناهه؟ همه گناهکارن‌..مگ نعصومیم ک بیگناه باشیم؟؟ حتی پسر پیغمبرم باشی گناه هست… پس باید در بهشتو تخته کنن همه رو بفرستن جهنم؟؟؟ که همه گناهکارن؟؟؟هر‌کس ب اندازه ی گناه خودش باااید مجازات بشه… اره زنا و قتل گناه بزرگیه…ولی بدتر از اون گناه نیس ک بخاطر منفعت‌خودت ۷۰ میلیون ادمو از خدا بترسونی بخدا بزرگتر نیست.

 15. شما میگید این حرفهایی که این آقا میگن همه دروغه ولی اینو میدونید که ایشان با این سخنان زیبا چقدر دلها را آرام میکند حتی شاهد این بودم که شخصی سنی بود و با شنیدن این سخنان زیبا شیعه شدوحتی خود من قصد خودکشی داشتم و کاملا نا امید بودم اما باشنیدن سخنان این آقا دلم آروم شد و ایمانم قوی تر شد شما یک عمر باعث شدید ملت ایران از دین برگردند و کافر شدند جز ناامیدی و بدبختی چیزی نداشتید ولی آقا میری برعکس شما عمل کرد چون با شما ها مخالف است و دست کثیفتان را رو میکند با او مخالف هستید امیدوارم هر چه زودتر نابود شوید. No

  • کاملا با نظر شما موافقم… یک عده ادم‌بی رگ و ریشه از خدا فقط یه پادشاه ساختن..به خودتون بیاین ما جزیی از وجودشیم.. خدا حتی دوست ما نیس.. ما جزیی از وجودشیم خدا مهربان تر از هر مادریه.. شما مگ میتونین مادری رو مجبور کنید فرزندشو تا ابد مجازات کنه؟ هر انسانی جز معصومین به جهنم میره سرعت گذر از جهنم متفاوته این حرف همین امام جمعه های دروغین خودتونه

 16. با عرض سلام و ادب دکان برای کیست آیا سخنانی که باعث تفکر و دوری انسان از گناه میشه و میل به رفتار نیک و انسانی میشه کفره
  سخنان ایشون باعث عشق به خداوند و دوری از گناه میشه واگه در جامعه رواج پیدا کنه خیلی از مشکلات حل میشه و دکان بعضی ها بسته میشه خوبه که از این به بعد ملت رو آگاه فرض کنیم

 17. تو قرآن هیچ وقت ماندگاری در جهنم و آتش برای بی حجاب و گناه کار نیست… آتش مخصوص افراد شقی و کافر و مشرک هستش. و حجاب رو مایه رستگاری معرفی کرده و هیچ عذابی رو برای رعایت نکردنش وعده نداده. حتی نگاه نکردن به نامحرم رو باعث پاکی انسان دانسته و عذاب الیم و آتش دوزخ رو بکار نبرده…
  کاش بهتر قرآن میخوندیم.
  آقای سید حسن آقا میری هم مثل من و شما عاری از اشتباه نیست

 18. بزرگوار اگه آدم یکم تامل داشته باشه متوجه میشه که خداوند موجودی که خودش خلق کرده و خودش واقف بر نقص و حسنش و میدونه که کامل نیست و قراره مسیر کمال طی کن و هدف نهایی هم رسیدن به اون کمال چرا باید تا ابد تو جهل و شکنجه و عذاب قرار بده با توجه به اینکه انسان از وجود خداست و ارزش و مقام و منزلت والایی داره و فقط توی دنیا راهشو گم کرده
  ما با دنیای غرب مشکل زیاد داریم ولی اونا به نظر من درکشون از اصل هستی و ذات خداوند بیشتر از ماست اونا اگه مجرمی را دستگیر کنن ولو اینکه بدترین جنایت را هم کرده باشه میگن ما حق گرفتن جونشو نداریم تنها کاری که میکنند از دل جامعه جداش میکنند که نتونه آسیب بیشتری بزنه و میزارن با گذشت زمان و در شرایط ایده آل به زندگی به شکل یه انسان سالم برگرده
  انسانی که روح و جسم بیماری نداشته باشه به خطا نمیره
  گناهکار بیماریه که به طور مادی و معنوی باید درمان بشه

 19. عرض سلام و ادب دارم خدمت عزیزان آیه ای در قرآن هست که میگه کسانی که به قسمتی از قرآن عمل میکنن قبول دارند و قسمتی از آن عمل نمیکنن و قبول ندارن در ادامه این آیه میگه اصلا حقیقت کفر همین است.همه اونهایه که خدا رو از زبون اهل بیت معرفی نکردن باید روزی جواب گو باشند با ترساندن عهدی دین دار نخواهد شد با وحشتانک نشان دادن خدا مردم دین دار نخواهند شد.سید حسن آقا میری به بهترین شکل ممکن از زبان اهل بیت که در ادعیه اومده خدا رو توصیف کرده و در عجم عده ای احتمالا منافعشون رو در خطر میبینن که شروع کردن به ترور شخصیت ایشون اندکی فکر صبح نزدیک است …

 20. اینقدر سوادتون کمه که نمی فهمین آتش توی جهان آخرت نمی تونه مثل آتش این دنیای مادی باشه.

  برید توبه کنید که به پیغمبر و اهل بیت یک عمر خیانت کردین و هنوز این خیانت شما ادامه داره
  توبه کنید توبه کنید … خدا شماها رو هم می بخشه

 21. با سلام
  شما کسایی که اینقدر دم از آتش جهنم می زنید نمی ترسین یه وقت گذر خودتونم به اونجا بخوره؟؟؟
  این دینی که علما و روحانیون به خورد مردم دادن دین واقعی نیست.
  یک عمر از آتش جهنم و پل صراط ترسوندینمون ما نتونستیم عاشق خدا بشیم و گناه نکنیم. حالا یه انسان مومن واقعی اومده و ما رو به دین و پیغمبر و خدا علاقمند کرده … چه ضرری به شما می رسونه ؟ این انسان فقط داره علاقه ها رو به سمت دینمون زیاد می کنه … باید تحقیق بشه که این چیزا چه آسیبی به شما ها وارد میکنه ؟؟؟!!!!!!

 22. آدم نمیدونه برای بعضی ها چطوری متاسق باشه تا عمق احساسش رو بتونه انتقال بده!!!! Side Frown منتقد جان، کشک سابی شغل بهتریه برای شما، برو کشکتو بساب! متعصب خشک دِماغ

 23. عزیزان دراینکه خدواند مهربان هست و اینکه خداوند صراحتا در قران اورده است لا تقنطوا یعنی نامید نشو از رحمتم شکی نیست، ولی این ایه حجت نیست برای اینکه هر گناهی رو به راحتی مرتکب بشیم و بعد بازهم به بخشیده بشیم.
  من هم معتقدم بهشت و جهنم به این شکل که راجع بهش صحبت میشه نگاهی سطحی هست به دین.اینها تمثیل هست برای فهم مردم.جهنم را به سان کشتارگاه توصیف کردن.
  بااینحال صحبتهای این روحانی نپخته هست.
  خداوند رحمان و رحیم هست ، ولی ایا عادل نیست؟
  حکم قتل چی میتونه باشه؟یا زنا ؟ یا تجاوز ؟
  اگر عدالت خداوند نباشه پس ما همه کار بکنیم پس فردام بریم بهشت .
  این به نظرتون به جنگل شبیه نیست؟
  بکشیم ، بزنیم ، بدزدیم بعدم با یه اعتراف بخشیده بشیم؟
  بخشش خداوند شرایط داره ،
  باید در صدد جبران باشه شخصی که معصیت میکنه.
  کاری به اسلام نداشته باشیم،
  شما بفرمایید قوانین همه ی ادیان رو مطالعه کنید.
  یا تمام احزاب.
  کجا امده هر کاری خواستی بکن ، بعدم اعتراف کنی، بخشیده میشی!
  به صرف اینکه بعضی صحبت های این شخص درست هست ، نمیشه تمام حرفهارو پذیرفت.
  کمی عاقل باشیم و هیجانی صحبت نکنیم.
  در ضمن اینکه حساب دین رو از مسلمان ها جدا کنیم.

  Question

  • به این سخنان شما میگن مغالطه….کسی نگفت گناه کردن خوبه..کسی نگفت برید گناه کنید.گفتند مجازات باید در خور گناه باشه نه این مجازاتهای وحشتناک که شما تعریف میکنید…گفتند شما تحریف میکنید و از دین یک چیز ترسناک و از خدا یک موجود شلاق به دست -نعوذ بالله- درست کردید که مردم رو فراری میده..مردم هم گوسفند نیستند.عقل و شعور دارند و خودشون هم میتونند احکام رو بفهمند.هر آدم منطقی با شنیدن این سخنان اول از همه متوجه میشه که اینهمه ترس و وحشتی که در دل مردم ایجاد شده بیشتر مربوط به موهوماتی است که انسانها درست کردند و نه خدا..پس لطفا اصل مطلب رو بخونید و پاسخ بدید.. مغالطه ممنوع

 24. من کفتم پای فیل مثل ستون میمونه ! آیا شما باید تصور کنی ستونای خونه ما از پای فیله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یا اگه شما تصور کنی ستونای خونه ما از پای فیله این دلیل میشه که نتیجه بگیری حرف من غلطه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. واقعا اونی که این مطلب رو نوشته واقعا اهل فکر هست یا نه؟
  اصلا حرفای این آقا رو شنیده یا ن؟
  اگه شنیده اصل حرف ایشون رو درک کرده یا نه؟
  اقای اقا میری در سخنرانیشون درباره بیحجابی یه دختر و عذابی که بخطر بیحجابی میشه حرف میزنه
  روایت هم هست این عذاب و متن قرآن نیست که نشه بهش تشکیک کرد .
  اصلا کجای قرآن برای بیحجابی عذاب تعیین شده؟؟؟
  ایاتی که درباره عذاب هست در قران رو بخونید ببیین چه کسانی و بخاطر کدوم گناه توی اتش جهنم فیها خالدونن؟؟؟؟
  واقعا ی زن مسلمان بخاطر بیحجابی توی جهنم فیها خالدونه؟
  اصلا نویسنده حرفای این روحانی رو گوش داده و فهمیده؟
  اگه ایشون جواب سوالات منو حتی شده توی ایمیلم بده ممنون میشم……

  • نویسنده این مطلب مدیر سایت faraghlit.com هستن و بنده متن رو از سایت ایشون کپی کردم جهت اطلاع بازدید کنندگانم.
   در آخر مطلب هم ادرسشون به عنوان منبع مطلب ذکر شده.

 26. خیلی خنده داره….در فیلمی به نام سیاحت غرب از موسسه فیلم سازی اشراق که کتابشو یکی از همین آخوندا نوشته دیده بودم که یه فرد مومن که فوت شد بر سره راهش که به بهشت میرفت عذابایی رو متحمل شد تا روحش تزکیه بشه و در آخر به بهشت رسید و در خوده اون فیلم دوتا فرشته یکی به اسم جهالت برای زمانهای که از روی جهالت گناهی کرد و دیگری به اسم هادی که مسئول ثوابهایش بود در راه با آن آقا بود….یه جایی هادیه مهربان تنهایش میگذاشت و جهالت بدجنس که همان اعمال بدش بودن اونو به اشتباه می انداخت و درآن اشتباه عذابی در حد گناهش میکشید و درآخر به بهشت رسید….خب صحبتای آقامیری راجب بیمارستان و این حرفا رو که خودشون چندسال پیش فیلمش کرده بودن….
  جهنم ابدی خداوند برای کافران است و بس…برای مشرکان….افرادی که بت پرست هستند،شیطان پرست هستند….آدم پرست هستند….کسی که در زندگیش خدا رو بخواد حتی اگه تو اعمالش کوتاهی کنه و یه آدم عادی باشه و آزارش به گسی نرسه خدا فقط در حد تزکیه ی نفس عذابش میده….خدا از حق خودش میگذره اما از حق الناس نمیگذره….پس یادتون باشه تمام دولت مردان دنیا داخلی و خارجی فرقی نداره،همشون چون مسئول یه ملت بودن حتی یه لقمه نون و پنیرشون هم مورده بازخواسته چرا که خدا به روشون میاره که زمانی که تو با بیخیالی فلان دستورو صادر کردی براساس اون دستورت هزاران نفر جان باختند و خونه آن هزاران نفر بر گردنه توئه،مسئولین کشور ما که دم از دین میزنن اما انگار فراموش کردن حق الناس عضب خدارو برمی انگیزه،امام علی گفت کسانی که بر مسند قدرتند از آزار دادن یه مورچه هم بپرهیزن….خدا نمیاد یه دخترو بخاطر اینکه مثلا یه تیکه موش افتاده بیرون رو عذاب ابدی بده….خدا به اعمال دیگه ی اون دختر هم نگاه میکنه….خدا به بقیه ی جامعه هم نگاه میکنه و اون دخترو با بقیه میسنجه….اگه اینطوره که هیشکی وارد بهشت خدا نخواهد شد….اگه اینطوره این همه مسیحی تو جهان داریم و اینهمه انسان خوبه مسیحی پس همشون باید برن جهنم….

 27. جواب همه شما با این کلام حضرت علی جواب داده میشود.انسانها سه دسته اند یک دسته خدا را به خاطر بهشت عبادت میکنند اینها مزدورانی بیش نیستند،عده ای خداوند را به خاطر ترس از جهنم پرستش میکنن اینها نیز بزدلانی بیش نیستند،ولی دسته سوم خداوند را به خاطر ذات مطهرش عبادت میکنند اینها مومنان واقعی هستند.در طرز عبادت دسته سوم باید تفکر کرد ،خداوند را عبادت میکنند بدون چشم داشت علت چی میتونه باشه

 28. اقا چه گیری دادی به عذاب شما مگه مسول عذابی ایه تفسیر میکنی همه ایه های قران راجبه عذابه اگه اینطور میدونید دیگه خیلی منحرفید تو قران چندتا ایه راجب مهربانی راجب بخشش خداس چرا انقد گیر به عذاب دادید اخه یکیم میخواد راجب ایه بخشش حرف بزنه سریع چهارتا ایه عذاب نشون میدید اقامیری بنظر ما حرف بهتری از شما ها میرنه که همش از عذاب حرف زدید فقط ما رو ترسوندید انسانی که بترسه نامید باشه نمیتونه از گناهاش توبه کنه و ما برداشتمون اینه که سید راجب ایه های بخشش راست میگه به ما امید میده که از گناهمون برگردیم شماها اگه واقعا بفکر دین هستید برید راجب ازدواج راجب سود بانکی نقد کنید وگرنه به گیر دادن به یه سید بی دفاع کار خوبی نیست

 29. خوشحالم که اکثر بچه ها عاقلن و افکار بسته و سخته افرادی مثل شمارو قبول نمیکنن
  بچه ها اگه میخواین در مورد آیندتون بهتر بدونین علمو دنبال کنین.
  ویدیو هایی که دانشمندان ناسا تو یوتوب میزارن و هر روز چیزای جالبی از این هستی رو کشف میکنن
  اصلا امکان نداره با این وسعت هستی (صد ملیارد ستاره تو کهکشان راه شیری وجود داره. تو جهان بیش از ۱۰۰ میلیارد کهکشان داریم. اگه یه ماشین داشته باشیم که بتونه فاصله ی تهران تا لس آنجلسو یک ساعته بره ۸۵۰۰۰ سال طول میکشه که به نزدیکترین ستاره برسیم. )اگه خدایی اونو خلق کرده باشه امکان نداره اون خدا انقدر خشن باشه
  من که اعتقاد دارم این خشم و غضبها درکار نیس و فقط لازمه از عقلمون واسه بهتر زندگی کردن استفاده کنیم.
  شاد باشید😊

 30. سلام خدمت دوستان آقایون علما فقها عزیزان چقدردوریم ازعلم از عمل .علم ۷۰تاباب داره پیغمبرگفت من شهرعلمم علی باب اون آقا جان بریددنبال شهرش بابش تاجواب سوال روبگیریدمگه نیست قران هفت بطن داره هربطنی هفتادمگه روایت نیست.مادنبال علم رفتیم ولی دوستان علم زمانی شکوفامیشه که باعمل عمل عمل باشه نه بادورکعت نمازخوندن روزه گرفتن رساله حقوق امام سجادبخونین حق خودتون بااطرافیانتون روبخونین سیره پیغمبرروبخونین بعدعمل کنین خدامیده بهت راه راست علی علیه السلام دنبال تفسیراهل بیت باشیدکه قران روتفسیرکردن به جوابتون میرسیدخیلی جالبه عمل کردن به علم جنبه روحانی داره یعنی معنویه راه رسیدن به راه راست راه روحانیه معنوی مامیایم مشکلات جسمی ومادی رو بامعنویات بهم میچسبونیم این میشه پیغمبرروحش بزرگ بودمگه مشکل مادی وجسمی نبودپیغمبرباچی جهالت روازجامعه دورگرد اومدگفت ای مردم نون گرون کردن یاماشین فلان نه عزیزم لاتمم المکارم الخلاق بااخلاق یعنی باعمل کردن باجنبه روحانی معنوی نه مادی نه جسمی یاحق

 31. کافر هاتوی برزخ هستن و کافر کسی هست که خدا رو قبول نداره وکسایی رو بالاتر از خدا می دونه مثل بعضی از ایرانی هاکه حضرت علی روبه عنوان خدا می پرستن

 32. پروردگارتعالی به موسی (ع)وحی فرمودکه “مرا نزد خلقم محبوب کن”
  حضرت موسی (ع) گفت :چگونه این کار را انجام دهم؟
  فرمود: (به آنان نعمتها و بخشش های مرا یادآوری کن تا مرا دوست بدارند ).

 33. ‍ روی پـرده ی کعبه ؛
  این آیه حک شده اسـت :

  نَبِّئْ عِبَادِی أَنِّیأَنَا الْغَفُورُ الرَّحِیمُ

  و من هنوز و تا همیشه
  به همین یک آیه دلخوشم:
  بندگانم را آگاه کن 
  که من بخشنده‌ی مهربانم

 34. همه انسانها یا عقل دارند یا بی عقل.انسان دارای عقل به خودی خود خوبی را تشخیص میدهد. Question

 35. به به من همین الان تو تلگرام سخنانی از ایشون شنیدم.اولین اخونده دانا یی است که حرفهاش بوی بهشت و دانایی و خرد و انسانیت را میداد.مصلحت نظام و اقای فلان و خانم فلان را نمی گفت حرف حق میزد. دوستانی که دهن ما ملت را سرویس کردین با اسم خدا و قران فساد و دزدی میکنین و ظاهر نگه میدارین .می نشینین هر گوشه زندگی را از قران با دید خود مدرک میارید که راهتون را توجیه کنید.انسانیت یک قانون هست .ربطی به ابنکه دینت چیه .کتاب دینیت چیه نداره.انسانیت یک قانون واضح هست.مشخصه .نگرد اقا تفسیر نکن اقا فقط انسان باش کافیست

 36. سلام بر همه
  امروزه همه جا یکی نشسته داره یه چیزی میگه
  خدا کنه از روی قصد و غرض نباشه و هدفشون اسلاح جامعه باشه

  متاسفانه کل مردم ما به جبر بولین دچار شدن یعنی همه چی و همه کس باید یا ۰ باشن یا ۱۰۰درصد درست

  هرکسی خوب و بدی داره….

  اما نظرات سیدحسن آقا میری در باب جهنم و بهشت رو و گناه رو بذاریم کنار بقیه حرفاش خیلی درست و عقلانیه

  مثلاً چیزی به اسم گشت ارشاد به طور حتم منفوره و محکوم که به دنبال مجرمین میگرده ارشادشون کنه!

  ولایت فقیه رو اگر دقت کنید تا ۵۰ سال پیشم نداشتیم و اگر هم نقدی میکنه یه سری نون خور حکومت نیان جبهه بگیرن.

  اما اینو بدونید اگر رحمت خدا ۸ هستش عذاب و خشمش ۷

 37. سلام
  من فقط یه چیز میفهمم خدا فرموده به هرکس عقل دادیم که درست و غلط رو تشخیص بده و براساس ان بازخواست میشه عقلم یه چیز میگه هرانچه را برای خود میپسندی برای دیگران نیز بپسند. حالا خودت بشو قاضی اعمالت
  اقای میری خیلی حرفاش درسته و حقیقت میگه چون به ضرر بعضی افراده مجبورن دنبال سرکوبش باشن متاسفانه کشور دست یه سری افراده که خوشون فقیه و روحانی میدونن و دارن از گوشت مردم میخورن و فکر منافعه خودشونن امیدورم به همون خدا که هم تو این دنیا و ان دنیا ذلیلشون کنه

 38. خنده داره کسی که این مطلب رو نوشته اون آیاتی که ذکر شد و دوزخ دائم برای کسانی هست که به وجود خدا منکر شدن و کافر هستن نه کسانی که به وجود خدا ایمان دارند و تمام سعیشون رو میکنن که خوشنودی خدا شامل حالشون شه هیچ انسانی به جز معصومین مبرا از گناه نیست ولی کسی که به خدا ایمان داره به بخشندگیش ایمان داره تمام سعیشو میکنه بنده خوبی باشه پس نمیتوان گفت همچین بنده ای تا همیشه عذاب الهی شامل حالشه

  • حالا کی گفته تا همیشه تو جهنمه
   اون کافران
   بعدم بهشت برین هم هست که بندگان خاص خدا اونجان
   بهت هشت در داره
   هرکسی بسته به اعمالش از یکی از در ها وارد میشه
   هر کیم گناه کرده باشه در توبه بازه این شعرو هممون بلدیم صد بار توبه شکستی باز آیی
   حالا این آقا اومده میخاد بگه خدا رحیمه ماخودمون میدونیم
   یه چیزای دیگه چسبونده به دین خیلی عجیبه جهنم بیمارستانه ؟!!!!ROTFL

   یکی از صفات خدا قاضی هست
   یعنی حکم دهنده
   یعنی گناه کاران مجرمن
   یعنی گرم بخاییم مثال بزنیم جهنم تقریبا مثل زندانه نه بیمارستان …..
   حالا بعضیا اشد مجازات بعضیا کمتر

   کمی تامل لطفا…..

 39. Smile همان خدایی که اینقدر به پیامبر مهربان است و او را تمجید و تحسین میکند در یکجا به وی اینگونه خطاب میکند اگر در ابلاغ وحی د رستکار نباشی رگ گردنت را قطع میکنیم برای درک صفات جلال کافی است که به یاد اوریم که او در همین دنیا چگونه بندگانش را به عذاب دردناک گرفتار میکند قوم لوط هود نوح و نیز انانی که خود دیده ایم Smile Smile

 40. با سلام
  روشن است که خداوند سبحان هم رحمان است هم رحیم و کریم و …..اما اهل حساب و کتاب(عدل) هم هست.
  اگر زندگی و حساب کتاب آدمها فقط چندتا تار مو باشه اون خدایی که ما میشناسیم حتما اغماض میکنه
  اما اگه با تار مو و چشم چرونی و ……. شروع بشه و به ظلم به همنوع و اختلاس و چپاول(تاراج کردن اموال ملتها) و ندیدن حقوق مادی و معنوی مردم و به اسم حفاظت از منافع فردی و ملی به ریختن خون ناحق(کشتن انسانهای بیگناه) و …… ختم بشود چی .
  اگر خدا از حقش در دنیا و آخرت گذشت ما و شما آدمها و اون انسانهای بیگناه از اول خلقت تا الآن و روز رستاخیز گذشت نکردند اون خدایی که ما میشناسیم با این دستگاه عریض و طویل باید چیکار کنه
  اگه همه آخرت خدای متعال رو یک بهشت و یک بیمارستان بدونند یک ذره خوبی در عالم باقی می مونه
  ما در این دنیا این ظلم ها را گذشت نمیکنیم(اگر ببینیم و اثبات کنیم و بتوانیم مجازات میکنیم)
  اگر نتوانیم که خیلی جاها هم نمیتوانیم……….تکلیف حساب و کتاب اگه یک بیمارستان باشه در حساب و کتاب و عدل خدا شک نمیشود.
  با ساده انگاری خودمون و دیگران رو سر کار نگذاریم و بیهوده سنگ در چاه نندازیم که ……
  روشنه که خدا یعنی خوبی . اما خوبی برای اهل ظلم ……

 41. یه بابایی اینهمه آدم رو دور منبر خودش جمع کرده چرا؟ چون اینقدر دین رو وحشتناک کردن و زندگی مردم رو کردن سینه زدن و دعا کردن رو با گریه زاری اجرا کردن که ملت فراری شدن جالبه که کسی به این توجه نمیکنه اونوقت چهارتا جوجه دانش آموز دارن درسای دوم دبیرستان شون رو دوره میکنن و فکر میکنن با شناخت چهارتا از صفات جلالیه و جمالیه و یا ترجمه دوتا آیه که اونم از روی کتاب خوندن فکر میکنن شدن ملاصدرا یا علامه طباطبایی ودین دربست مال خودشونه واقعا حقتونه باشلاق بایستن بالای سرتون و مثل این چهل سال حرف که زدید تو خیابون بتون حد بزنن . خودشون سه هزار میلیارد میدزدن از جهنم هم باکی ندارن ولی اگه تو یک کیلو پیاز بدزدی خالدین فی الجهنم میشی امان از حماقت و جهالت بعضی از شما که وقتی بهش فکر میکنم یاد اون گفته مرحوم مغفور دکتر علی شریعتی میافتم که میگه : حسین بیشتر از آب تشنه فهماندن بود ولی افسوس که بجای افکارش زخمهایش را به ما نشان دادند و بزرگترین درد اورا تشنگی معرفی کردند . بله برادر بزارید یکنفر هم که شده بدون غرض به تبلیغ دین بپردازه نه اینکه برای هرشب منبر یک میلیون بگیره بعد تو هم فکر کنی شق القمر کردی پای منبر چنین فردی نشستی و با گریه کردن مستقیم ویزای بهشت رو بهت دادن Yes

 42. سلام
  رواج این تفکرات ضد قرآنی برای چیست ؟
  آیا آیات عذاب را منکر شدن باعث می شود مردم گناه نکنند ؟
  این همه توصیفات قرآن در مورد عذاب جهنمیان را نادیده گرفتن آیا تحریف قرآن نیست ؟
  خدا مهربان است ولی کسی که گوشش بدهکار نیست و با وجود هشدارها تمسخر می کند و به سوی جهنم شتاب دارد و خود برای خود عذاب مهیا می کند …آن عذاب را بر گردن خدای مهربان انداختن ظلم فاحش به خدا و کتابش که کتاب هدایت و انذار می باشد نیست ؟؟؟

 43. ایشون منظورش بازگشت از گناهه ولو گناه کار باشه نه اینکه استمرار برگناه باشه به امید خدا

 44. طبق همین آیاتی که دارید ارائه میدید جایگاه کافران تا همیشه در دوزخ خواهد بود ، مگه نه؟ آیا من و شما و همه عوام الناس که داریم تو این مملکت زندگی میکنیم کافریم ؟ یا کاملا مومنیم؟ جوابتون چیه ؟ یعنی ما با وجودی که خدا رو قبول داریم گناه نمیکینم؟ جواب مثبته ، بله گناه میکنیم ولی نه به قصد عناد با خداوند متعال بلکه از روی غفلت و ناآگاهی ، پس آیا کسی رو که از روی غفلت عملی را انجام داد باید تا همیشه تو آتیش دوزخ بسوزه ؟ مگه ما به جز انبیا و ۱۴ معصوم علیهم السلام کسی مبرا از گناه داریم؟ چرا امید بازگشت رو از گناهکارا سلب میکنید؟ چرا با حرفهای قلمبه سلمبه خدا رو تو نظر دیگران ترسناک جلوه میدید؟ و هزار تا چرای بی جواب دیگر…

  • این جواب کامل نیست ولی:
   قرن ۲۱ هست و همه همه چیز رو میدونن چی درسته و چی غلطه و عملا شیطان پرستی رو انتخاب میکنند و شیطان رو میپرستن!
   خب این افراد که با وجود دوسنتن خدا باز شیطان رو میپرستن چیکار باید کرد به زور مسلمان کرد؟

  • شمامطلب رادرست مطالعه کن (همه انسانها به بهشت می روند)این خلاف نص قرآن است چون قرآن برخی افرادازجمله منافقان وکافران راوعده خلوددرجهنم داده پس نگوییم همه انسانهادرنهایت بهشت می روند بله انسان مومن ممکن است بواسطه بعضی گناهانش مدتی جهنم بروداما بایددانست تحمل یک لحظه آتش جهنم قابل تصورنیست تاچه برسدبه اینکه انسانی ۱ سال یا۱۰ سال یا۱۰۰۰سال یا……بخواهددرجهنم باشد (پناه می بریم به خدا ازگناهانمان وازخدامی خواهیم قبل ازمرگ همه مارا ازگناهانمان پاک کند…وهمچنین ازخدامی خواهیم به همه ما کمک کنه که معصیت نکنیم وهیچ گناهی راکوچک نشماریم)

 45. خداوند عادله و الله خلق السماوات و الارض بالقسط, به علاوه هر کسی بدی و گناه کنه به اندازه اون جزا میبینه و هر کس کار حسنه انجام بده خداوند ده برابر بهش پاداش میده, حرف این سید هم اشتباه نیست, گفتن جهنم یک مسیری است ک باید طی شود تا انسان به بهشت برسد, شما اول آیه ۲۷ سوره یونس رو بخون بعد بیا اینجا حرف بزن!! ابتدا و انتهای این آیه رو هر وقت تفسیر کردی بعد بیا اینجا حرف بزن!!

 46. اینهمه ملت ترسوندید به هدف رسیدید؟!؟! هر روز بیزاری و گریز از دین بیشتر وبیشتر میشه! و هر روز بی اخلاقی و کثافت بیشتر و بیشتر از سر روی این جامعه بالا میره!

 47. دوست عزیز متاسفانه نمی دانم چرا همه دوست دارید خدا را بد و ترسناک جلوه بدین اگر حضرت رسول نشانه خدا هست پس خود ذات حق تعالی خیلی باشکوه تر از آن چیزی هست که من و شما تصور می کنیم, و تاسف دیگر که قدرت خدا را در عذاب بندههای خدا می بینیم نه در لطف و رحمت پروردگار. فقط امیدوارم خداوند راه صحیح و شناخت درست از جهان هستی نصیب تمامی انسانها بکند… آمین

  • خدا بد و ترسناک نیست عذابی که به کافران میده ترسناکه!

   • آیا شما هر آن کس که با عقیده شما موافق نباشه را کافر میپندارید؟شاید من برداشتم از خدا و دین چیزه دیگری باشد مانند شعر موسی و چوپان .حال خدا به خاطر عقلی که به من داده و من به نتیجه ای غیر از شما رسیدم میشم کافر و باید عذابم کنه؟التماس تفکر

  • آقای مطهرشمااول بروخدارابشناس بروکمی قرآن بخوان بعدبیا اینجا نظربده خداوندهم دارای صفات جمالیه هست یعنی همان که شما گفتیدامابایدبدانی خداونددارای صفات جلالیه نیزاست ….ازاین مطلب غافل نشو

کد امنیتی *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است