ایران بزرگ ترین هواپیمای جهان A380 را خرید

ایران بزرگ ترین هواپیمای جهان A380 را خرید

در سفر اخیر رئیس جمهوری ایران به فرانسه، قرارداد خرید بیش از ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس میان طرف ایرانی و این غول هواپیماسازی نهایی شده است.
براساس اطلاعات منتشر شده، بخشی از این هواپیماها از نوع ایرباس اِی 380، یعنی بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان است.

ایران بزرگ ترین هواپیمای جهان A380 را خرید

شرکت هواپیماسازی ایرباس متعهد شده در سریع‌ترین زمان هواپیما ایرباس اِی 380 را در اختیار ایران قرار دهد. علاوه بر این، ده‌ها فروند هواپیمای مسافری کوچک و متوسط برای مسیرهای داخلی خریداری شده است.
قیمت هواپیمای اِی 380 حدود ۴۱۴ میلیون دلار است.
خرید این هواپیماها از سوی ایران به صورت اجاره به شرط تملیک است و ایران متعهد می‌شود در مدت ۱۰ سال پول هواپیماها را پرداخت کند. در این میان قرار است چند فروند از هواپیماهای اِی 380 غول‌پیکر با ۵۵۵ صندلی، در آینده‌ای کوتاه‌مدت در اختیار ایران قرار بگیرد. همه هواپیماهای تحویلی به ایران، نو خواهد بود.

ایران بزرگ ترین هواپیمای جهان A380 را خرید

اِی 380 یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر، چهار موتوره و دوطبقه است که در حال حاضر بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان محسوب می شود.
در سال ۲۰۰۷ نخستین پرواز آن برای شرکت هواپیمایی سنگاپور انجام شد که از سنگاپور به مقصد سیدنی دایر شده بود. معمولا از این هواپیما برای پروازهای طولانی‌مدت استفاده می‌شود.
در حال حاضر شرکت هواپیمایی امارات مستقر در دبی، بیشترین تعداد از این نوع هواپیما را در ناوگان خود دارد. هواپیمایی امارات دارای ترمینال ویژه برای بزرگترین هواپیماهای جهان است.

منبع: gemonline.tv

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse