پتروسور دایناسور پرنده گوشتخوار

پتروسور دایناسور پرنده گوشتخوار

پتروسور معروف به دایناسور بال انگشتی یا سوسمار بالدار گوشتخواری مربوط به دوره تریاسیک تا آخر دوره کرتاسه می باشد. این دایناسور گوشتخوار پرنده بین 220 تا 65 میلیون سال پیش در زمین میزیست.

پتروسور از نخستین خزندگانی پرنده بود که توان پروازشان تکامل پیدا کرد. ظهور بال ، استخوان های سبک و ماهیچه های قوی تغییراتی بود که خزندگان آن ها را جهت پرواز به دست آورند.

پتروسور به طور عمده گوشتخوار بوده و از حشرات ، ماهی ها ، حیوانات کوچک ، نرم تنان و سخت پوستام تغذیه می کرد.

پتروسور دایناسور پرنده گوشتخوار

در رسانه ها از پتروسور به عنوان دایناسور نام برده می شود ولی این درست نیست ، دایناسور به طور صحیح به گروه مشخصی از خزندگان زمینی با یک حالت ایستاده محدود می شود.

اولین فسیل پتروسور توسط ریستشناس ایتالیایی (کوسیمو کولینی) در سال 1784 کشف شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse