اژدهای کومودو خطرناک ترین اژدهای واقعی

اژدهای کومودو خطرناک ترین اژدهای واقعی

اژدهای کومودو در جزایر کومودو در کشور اندونزی زندگی می کند و در موارد نادری تا 3 متر هم رشد می کند و وزن آن به حدود 70 کیلوگرم نیز می رسد.

اژدهای کومودو به خاطر اندازه و وزن عظیم، دندان های ویژه پاره کردن گوشت، حرکت با سرعت بالا و عادت های تهاجمی غیرمعمول از جمله درندگان استثنایی به شمار می رود.

اژدهای کومودو خطرناک ترین اژدهای واقعی

اندازه غیرمعمول اژدهای کومودو به پدیده غول پیکری جزیره ای نسبت داده شده است، چرا که هیچ جانور گوشت خوار دیگری که بتواند رقیب غذایی آنها باشد در این جزایر حضور ندارد.

اژدهای کومودو گوشت خوار است، آنها اغلب از مردار تغذیه می کنند و برای یافتن مردار فاصله های طولانی را می پیمایند.
آن ها اما این توانایی را نیز دارند تا به صورت پنهانی و بی سروصدا به طعمه های زنده حمله کنند.

اژدهای کومودو خطرناک ترین اژدهای واقعی

در هنگام گرد آمدن بر دور لاشه، کومودوهای بزرگتر زودتر به غذا خوردن میپردازند در حالی که کومودوهای کوچکتر میبایست منتظر بزرگترها بمانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse