بیابان بزرگ نامیب در آفریقا

بیابان بزرگ نامیب در آفریقا

نامیب یک بیابان ساحلی در جنوب آفریقا است که نامش از ریش ناما به معنای پهناور گرفته شده است. این بیابان به وسعت 8.950 کلیومتر مربع را اشغال کرده است.

این بیابان از شمال به رود یوساب و در جنوب به شهر لودریتز محدود می شود و همین طور از غرب به شرق به ترتیب به اقیانوس اطلس و دیواره نامیب محدود می شود، این بیابان از شمال تا جنوب حدود 1600 کیلومتر طول دارد و عرض آن در جاهای مختلق از 50 تا 160 کیلومتر متفاوت است.

“دیوار طویل” بخش مهمی از ناحیۀ ساحلی نامیب است.

بیابان بزرگ نامیب در آفریقا

نامیب بارش سالیانه کمتر از 10 میلی متری دارد و این موضوع باعث شده تا این سرزمین به زمینی بایر و بی حاصل تبدیل شود.

همچنین پارک ملی نامیب قسمت بزرگی از این بیابان را دربرمیگیرد، هر چند اکثر مناطق آن به سختی قابلیت دسترسی دارند ولی چندین منطقه توریستی را در خود جای داده که از مهم ترین این جاذبه ها ناحیه مشهور سسوسولی است.

تصویری از بیابان نامیب که با ماهواره مودیس گرفته شده است.

بیابان بزرگ نامیب در آفریقا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse