ماجرای جالب مرز بین بلژیک و هلند

ماجرای جالب مرز بین بلژیک و هلند

شهر Baarle در بین مرز دو کشور هلند و بلژیک قرار گرفته است. بطوری که این شهر دو گانه محسوب میشود. این مرزدر شهر با علامت + سفید بر روی زمین مشخص شده است.

نکته جالب در مورد این مرز این است که این مرز خط راست نیست. حتی خطی خمیده هم نیست. بلکه تکه تکه است. بخش هایی از شهر متعلق به بلژیک و بخش هایی متعلق به هلند است.
خانه های زیادی در این شهر وجود دارند که نیمی از ساختمانشان در بلژیک و نیمی دیگر در هلند قرار گرفته است و بستگی به اینکه در منزل در کدام بخش قرار گرفته متعلق به آن کشور محسوب میشود.
مردم این شهر با دو نوع قانون زندگی میکنند بخش هلندی با قانون هلند و بخش بلژیکی با قانون خودشان.
این شهر سالانه توریست های زیادی را به همین دلیل به خود جذب میکند. ماجرای جالب مرز بین بلژیک و هلند

ماجرای جالب مرز بین بلژیک و هلند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse