بزرگترین موجودات اقیانوس در جهان

بزرگترین موجودات اقیانوس در جهان

اقیانوس ها دو سوم از کل زمین رو تشکیل میدن و تنها یک سوم زمین از خشکی تشکیل شده به همین دلیل اکثر موجودات زمین داخل آب ها زندگی میکنند و بزرگترین اونها هم داخل آب ها بودند.

کوسه بزرگدندان (Megalodon)

این کوسه ها یکی از بزرگترین شکارچیان تاریخ اقیانوس ها هستند، طول این موجودات قول پیکر حتی به 20 متر هم میرسیده و هیچ دشمنی نداشتند البته 1 میلیون و پانصد سال پیش منقرض شدند ولی کوسه های سفید شباهت زیادی به اونها دارند.

 

موساسور (Mosasaurus)

موساسورها خزندگان مارمانند دریایی بودند که تا 18 متر طول داشتند و هیولای ترسناکی بودند. این موجودات بزرگ هر چیزی رو شکار میکردند حتی لاکپشت های بزرگ چند میلیون سال پیش رو.

 

Liopleurodon

این موجودات فک هایی بزرگی داشتند که به آنها اجازه شکار هر جانور دریایی را میداد حتی شکار ماهی هایی به اندازه نهنگ های امروز!
دندان های این دایناسور تیزترین و محکم ترین دندان بین شکارچیان داخل آب بود.

 

پروسروسور (Tanystropheus)

پروسروسور ها بیشتر عمرشان را زیر آب بودند و کمتر برای اکسیژن به سطح آب می آمدند، با وجود اندازه 6 متریشان یکی از خطرناک ترین موجودات آب ها بودند.

 

Thalattoarchon Saurophagis

این موجودات به تازگی کشف شدند و باستان شناسان تخمین میزنند که 244 میلیون سال پیش میزیستند. اندازه این موجود تقریبا به اندازه اتوبوس های بزرگ بوده ولی عمر خیلی کمی داشتند.

بزرگترین موجودات اقیانوس در جهان

تیلوسور (Tylosaurus)

بعد از موساسور با طول 12 متر یکی از درنده ترین موجودات زیر آب تیلوسورها بودند، وزن این هیولاها با 8 تن حتی از فیل ها هم سنگین تر بودند.

 

تالاسامدون (Thalassomedon)

این وهیولا در 95 میلیون سال پیش در آمریکای شمالی زندگی میکرده و از نزدیکان الاسموسور بوده ولی طول بدنش 12 متر بود که گردنش هم از 63 مهره تشکیل میشده است.

 

Shastasaurus

این موجودات شبیه دلفین های بانمک امروز بودند ولی عظیم ترین هیولای 20 میلیون سال پیش بودند.

بزرگترین موجودات اقیانوس در جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurse