آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » ماوراء الطبیعه » رابرت عروسک نفرین شده نقاش آمریکایی

رابرت عروسک نفرین شده نقاش آمریکایی

رابرت عروسک نفرین شده نقاش آمریکایی

رابرت عروسکه یا رابرت عروسک نفرین شده، عروسکی است که زمانی یک نقاش آمریکایی به نام رابرت یوجین اتو صاحب آن بود. به باور برخی این عروسک که شبیه ملوانان ساخته شده توسط نیروهای پلید ماوراءالطبیعه تسخیر شده بود و گاهی از جلوی دیدگان ناپدید شده و گاه به صورت آتش در می آید.

رابرت این عروسک را در سال ۱۹۰۶ از یک خدمتکار باهامایی که خود را شعبده باز جادوی سیاه میدانست به عنوان هدیه گرفت.
اما پس از چندی خانواده یوجین مدعی مشاهده موارد عجیبی در مورد این عروسک شدند. پدر و مادر رابرت می گفتند: بعضی وقت ها که رابرت هنگام بازی با عروسکش حرف میزد عروسک جواب او را می داد!
در ابتدا تصویر می کردند که این خود رابرت است که صدای خود را تغییر می دهد اما اینگونه نبود و عروسک حرف می زد.

پس از آن شاهد موارد عجیب تری شدند که همسایه ها قسم می خوردند هنگامی که کسی خانه نبوده عروسک را بارها دیده اند که پشت پنجره هی اتاق ایستاده است. بعدها خود خانواده یوجین چندین بار صدای خنده هایی مرموز را از عروسک شنیدند و همچنین در لحظاتی بسیار کوتاه شاهد بودند عروسک در خانه راه می رفته.
در یکی از شب ها پدر و مادر رابرت صدای جیغ او را می شنوند و به سرعت به اتاقش می روند، در حالی که مبلمان اتاق به هم ریخته و رابت از ترس صورتش برانگیخته بود از او می پرسیند چه اتفاقی افتاد؟
رابرت پاسخ می دهد: کار عروسکم بود. پس از آن میهمان های خانواده یوجین قسم می خوردند احساسات چهره و چشمان این عروسک تغییر می کرده.

رابرت عروسک نفرین شده نقاش آمریکایی

رابرت در سال ۱۹۷۴ درگذشت اما عروسک او در زیرزمین خانه ماند و خانه مجددا به خانواده دیگری که یک دختر ۱۰ ساله داشتند فروخته شد اما چندی نگذشت که دخترک شب ها با جیغ و فریاد بیدار می شد و مدعی بود که عروسکی در خانه به دنبال اوست و گفته قصد کشتنش را دارد.
این زن حتی هنوز در مصاحبه های خود می گوید هنوز باور دارم این عروسک به دنبال من است. در اکتبر همان سال عروسک به موزه قدیمی اداره پست و خانه آداب و رسوم فرستاده شد که کارمندان موزه هم پس از آن ادعاهای عجیبی در مورد این عروسک کرده اند.
این عروسک بعدها به نام خود رابرت معروف شد.
امروزه عروسک رابرت در این موزه در یک کمد شیشه ای نگهداری می شود که کنار آن نوشته شده “به هیچ وجه لمس نشود” و در حالی که عکسبرداری در موزه برای عموم آزاد است: تابلودی دیگری کنار این عروسک نوشته شده: “هشدار، طبق باور قدیمی ابتدا قبل از عکاسی باید از عروسک اجازه گرفته شود، اگر سرش را تکان داد اکیادا عکس نگیرید، عواقب بدی دارد”.

رابرت عروسک نفرین شده نقاش آمریکایی

کد امنیتی *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است