اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » فضا » سیاره های مناسب زندگی برای انسان و موجودات زمین

سیاره های مناسب زندگی برای انسان و موجودات زمین

سیاره Kepler-283c

چون ممکن است هر لحظه به خاطر هزاران دلیل مانند سیاه چاله ها و … زمین نابود شود دانشمندان و متخصصان فضا دنبال سیاره هایی برای زندگی انسان در صورت نابودی زمین هستند.

سیاره Kepler-283c

این سیاره در فاصله ۱۷۰۰ سال نوری از زمین قرار دارد و کمی بزرگتر از نصف خورشید ماست. محققان بر این باورند که این سیاره و یک سیاره دیگر به دور یک ستاره در حال چرخش هستند.
سیاره Kepler-283c به ستاره اش نزدیک است و بیشتر از آن گرم است که بتواند آبی داشته باشد.
با این حال این سیاره یک سیاره مناسب برای موجودات زنده زمین شناخته شده است. یک روز این سیاره معادل ۹۳ روز زمین است.

 

سیاره Kepler-438b

یک سیاره فراخورشید و سنگی است که دور ستاره خورشید خودش در حال چرخش است، در حدود ۴۷۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و در صورت فلکی شلیاق قرار دارد.
این سیاره در ۵ ژانویه ۲۰۱۵ توسط فضاپیمای کپلر کشف شده است.
سیاره Kepler-438b دوازده درصد از زمین بزرگتر است و دمای آن بیش از هر سیاره خارجی که تاکنون کشف شده به زمین شبیه است. حرارتی که این سیاره از خورشیدش می گیرد احتمالا ۴۰ درصد بیش از زمین است.

 

سیاره Kepler-442b

مانند Kepler-438b سیاره Kepler 442b در صورت فلکی شلیاق قرار دارد اما فاصله اش با زمین بسیار بیشتر بوده و تقریبا ۱۱۰۰ سال نوری دور است.

pسیاره Kepler-442b
این سیاره حدود یک سوم بزرگتر از زمین است و فاصله ای که با خورشید اش دارد باعث می شود دمایش تقریبا شبیه دمای فعلی زمین باشد.
دانشمندان معتقدند که احتمالا ۶۰ درصد این سیاره از سنگ تشکیل شده است و برای زندگی کمی به تکامل بیشتر نیاز دارد.

 

سیاره Kepler-186f

سیاره Kepler-186f هم یک سیاره فراخورشیدی است که دور یک کوتوله سرخ در حال چرخش است و ۵۹ هزار سال نوری از زمین فاصله دارد.
این سیاره اولین بار توسط تلسکوپ فضایی کپلر ناسا شناسایی شده و اولین سیاره نزدیک به اندازه زمین می باشد که دارای پتانسیلی است که قادر به پشتیبانی از حیات می باشد.
شعاع این سیاره سنگی به اندازه ۱.۱ زمین اندازه گیری شده، که نشان می دهد کمی بزرگتر از زمین است.

 

سیاره Kepler 452b

سیاره Kepler 452b یک ستیاره به دور ستاره کپلر۴۵۲ که ستاره ای از نوع جی است در صورت فلکی ماکیان است. این سیاره توسط تلسکوپ فضایی کپلر شناسایی شد و کشف آن توسط ناسا در ۲۰۱۵ میلادی رسما اعلام شد.
این اولین سیاره نزدیک به اندازه زمین و همچنین در حال گردش به دور یک ستاره بسیار شبیه به خورشید، و کشف شده در منطقه قابل سکونت ستاره خود است.

سیاره Kepler 452b

این سیاره از زمین بزرگ تر است و جرم آن ۵ برابر جرم زمین تخمین زده می شود و گرانش سطحی آن هم دو برابر زمین است، هرچند که محاسبه جرم برای سیاره های فراخورشیدی تنها یک تخمین تقریبی است.
اگر نپلر۴۵۲بی یک سیاره خاکی سنگی باشد، به احتمال نزدیک به یقین این سیاره یک سوپر زمین خواهد بود.

کد امنیتی *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است