خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
خانه » بهداشت و سلامتی » آموزش تصویری یوگا برای لاغری

آموزش تصویری یوگا برای لاغری

آموزش تصویری یوگا برای لاغری

یوگا ورزشی جسمی و فکری می باشد که در قاره هند توسط هندوها به وجود آمد. یوگا دارای ابعاد فلسفی و در عین حال کاربردی می باشد.

به گفته کارشناسان این ورزش، فلسفه یوگا با روح درونی انسان، گیتی و چگونگی ارتباط و پیوستگی این دو سروکار دارد.
تمرینات یوگا می تواند روح انسان را تقویت کند و آن را به آفریننده جهان هستی نزدیکتر کند. تا بدین صورت انسان از لحاظ روحی درک بیشتری به خود و خدای خود داشته باشد.

 

سوریا ناماسکار

یکی از اساس ترین و شناخته شده ترین حرکت های یوگا سوریا ناماسکار نام دارد که شامل دوازده حرکت یوگا بر روی قسمت های مختلف بدن است.
یک تمرین ۱۲ مرحله ای است که پشت سر هم و با توجه به دم و بازدم انجام می شود. گردش خون را در سراسر بدن سریع کرده و باعث افزایش گرما و انرژی در بدن می شود.

آموزش تصویری یوگا برای لاغری

۱. در تاد آسانا بایستید.
۲. ناماسکارآسانا، بازدم کنید و کف دستها را به هم بچسبانید و در جلوی جناق سینه قرار دهید.
۳. دم بگیرید، دستها را بالا ببرید، باسن را منقبض کنید و به عقب خم شوید.
۴. اوتان آسانا، با بازدم به جلو خم شوید و دستها را دو طرف پاها قرار دهید.
۵. دم بگیرید، زانوها را خم کنید و پای راست را به عقب ببرید، ساق پای چپ عمود بر زمین و زانوی پای عقب روی زمین باشد. دستها را دو طرف مچ پا بگذارید، قفسه سینه را باز کنید و سر را بالا ببرید.
۶. حبس دم، پای جلو را کنار پای عقب بگذارید، هر دو پا صاف، دستها در زیر شانه ها و عمود بر زمین باشد.باسن را منقبض کنید و لگن را در راستای شانه ها قرار دهید.
۷. بازدم کنید، آرنجها را خم کنید، کف دستها، سینه، زیر چانه، زانوها و پنجه های پا را بر روی زمین بگذارید در حالیکه باسن را بالا نگه میدارید. (تماس هشت قسمت از بدن با زمین)
۸. بوجانگ آسانا، دم بگیرید، قفسه سینه را به جلو و بالا بکشید، شانه ها را عقب نگه دارید و باسن را منقبض کنید.
۹. آدوموکهاشوان، بازدم کنید، باسن را بالا بکشید، پاها را صاف کنید.
۱۰. دم بگیرید و پای راست را جلو آورده و بین دو دست قرار دهید. (مانند حرکت ۵)
۱۱. بازدم کنید، پای عقب را بین دو دست آورده و سر را به زانو نزدیک کنید.
۱۲. دم بگیرید، دستها را بالا بکشید، به عقب خم شوید و به حالت اول برگردید.

 

Virabhadrasana

یک پا با زاویه ۴۵ درجه و پای دیگر با زاویه ۹۰ درجه.  دستها را صاف و کشیده نگاه دارید. ۲۰ ثانیه الی ۱ دقیقه در Virabhadrasana بمانید و سپس حرکت را برای سمت دیگر تکرار کنید.

آموزش تصویری یوگا برای لاغری

 

Purvottanasana (کشش جلوی بدن)

پوروا (Purva) به معنای شرق است و به قسمت جلوی بدن از پیشانی تا انگشتان پا اشاره دارد. اوتان (Uttan) به معنای کشش شدید است. در این وضعیت سرتاسر قسمت جلویی بدن به شدت کشیده می شود. حرکات کشش برای لاغری مناسب هستند.

آموزش تصویری یوگا برای لاغری

۱. در داند آسان بنشینید (یعنی با پاهای کشیده بر روی زمین بنشینید) زانوها را خم کنید و پاها را روی زمین قرار دهید.
۲. دو کف دست را پشت باسن قرار دهید طوریکه نوک انگشتان به سمت باسن باشند (نوک انگشتان زیاد از باسن فاصله نداشته باشند، حتی می تواند نوک انگشتان با باسن تماس داشته باشد). شانه ها را عقب بکشید و قفسه سینه را باز نگهدارید.
۳. دم بگیرید و لگن را از روی زمین بلند کنید , عضلات باسن را مقبض کنید و تمام تنه , لگن , ران را به سمت بالا بکشید طوریکه دستها و ساق عمود بر زمین باشد. در حالت نهایی حرکت، پاها کاملا صاف می شود.
۴. گردن را صاف کنید و تنه از شانه ها تا لگن به موازات زمین باشد. (در صورت درد در ناحیه گردن آن را به سمت عقب نیاندازید و در راستای ستون فقرات نگه دارید)

کد امنیتی *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است