کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
خانه » طبیعت و حیوانات » انواع کوسه های خلیج فارس

انواع کوسه های خلیج فارس

کوسه باله سفید

خلیج فارس مستقیما به اقیانوس راه دارد به همین دلیل کوسه های مختلفی را می توانید در این آب ها ببینید. البته در طول چندین دهه که سفر به کیش و جزایر این خلیج افزایش پیدا کرده حمله این کوسه ها به انسان شدیدا کم بوده است.

کوسه نهنگ

کوسه نهنگ

با وجود اینکه این کوسه در خلیج فارس زیاد است اما در کل در هیچ جای دنیا خطری برای انسان نداشته است. این کوسه تقریبا ۹ متر است.

 

کوسه ببریکوسه ببری

کوسه ببری برای انسان و البته هر موجود دیگری که از گوشت تشکیل شده خطرناک است البته این کوسه بیشتر در قسمت های عمیق خلیج فارس یافت می شود.
کوسه ببری تقریبا ۵.۵ متر است.

 

کوسه سرچکشیکوسه سرچکشی

این کوسه با اندازه ۳.۵ متر مانند کوسه ببری برای انسان و سایر جانداران خطرناک است و مشکل بزرگی که برای مردم ایجاد می کند این است که مناطق ساحلی را بسیار دوست دارد!

 

کوسه لیموییکوسه لیمویی

کوسه لیمویی علاقه خاصی به مناطق ساحلی خلیج فارس دارد و یکی از کوسه هایی است که بیشتر در سواحل خلیج فارس دیده شده است. این کوسه ۳.۵ متر است و در سواحل خلیج فارس واقعا باید مراقب این کوسه باشید که به شما حمله نکند.

 

کوسه ببری شنیکوسه ببری شنی

این کوسه علاقه ای به گوشت انسان ندارد و با اندازه ۳ متر تقریبا هر چیزی به جز انسان را شکار می کند. البته اگر گرسنه شود ممکن است به افرادی که در سواحل خلیج فارس هستند حمله کند.

 

کوسه پرستارکوسه پرستار

کوسه پرستار ۳ متر طول دارد و تاحالا هیچ گزارش مبنی بر حمله این کوسه به انسان وجود نداشته است البته تعداد این کوسه در خلیج فارس بسیار کمتر از سایر کوسه هاست.

 

کوسه شنیکوسه شنی

کوسه شنی با ۲.۴ متر طول از کوسه های متوسط جسه به حساب می آید و قدرت چندانی برای حمله به موجوداتی مثل انسان ندارد البته تعدادش در خلیج فارس زیاد است و برای بچه ها خطرناک.

 

گاو کوسهگاو کوسه

گاو کوسه با اندازه تقریبی ۲.۲۵ متر یکی از خطرناک ترین کوسه های خلیج فارس برای انسان است. این کوسه بیشتر در سواحل خلیج فارس گشت می زند و تعدادی هم قربانی در چند سال اخیر در ایران داشته است.

 

کوسه خوک چشمکوسه خوک چشم

گرچه کوسه خوک چشم اندازه نسبتا کوچکی دارد اما می تواند برای انسان های کوچک مانند بچه ها خطرناک باشد. البته برای ساکنان خلیج فارس نگرانی خاصی وجود ندارد این کوسه بیشتر در اعماق زیاد خلیج فارس زندگی و شکار می کند.

 

کوسه گورخریکوسه گورخری

این کوسه به دلیل رنگ دانه های روی پوستش به گورخری معروف شده است. مانند اسم جالبش رفتار جالبی هم دارد و برای ساکنان خلیج فارس بی خطر است.

 

کوسه باله سیاه کوچککوسه باله سیاه کوچک

این کوسه با اندازه تقریبی ۲ متر بیشتر در صخره های مرجانی خلیج فارس زندگی می کند.

 

کوسه باله خاکستریکوسه باله خاکستری

این کوسه نیز در صخره های مرجانی خلیج فارس یافت می شود.

 

کوسه برازندهکوسه برازنده

در مناطق ساحلی گمسیری خلیج فارس یافت می شود و تقریبا ۱.۷ متر است.

 

کوسه باله سفیدکوسه باله سفید

تقریبا خطری برای انسان ندارد و ۱.۲۵ متر است.

 

کوسه نهنگ عربیکوسه نهنگ عربی

این کوسه جسه کوچکی دارد و تقریبا ۰.۷۵ متر است. بیشتر در مناطق ساحلی خلیج فارس یافت می شود.

 

کوسه صیقلی خاکستری

کوسه صیقلی خاکستری

این کوسه نیز ۰.۷ متر اندازه دارد و هم از ساحل خلیج فارس دور است هم خطر چندانی برای انسان ندارد.

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

کد امنیتی *

برای افزودن روی شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است